Parapety

Parapety vnitřní PVC

Charakteristika vnitřních parapetů :

  • 100% vodotěsnost - díky použitému materiálu je 100% vodotěsný. To znamená, že vodu neabsorbuje a nedeformuje se kvůli ní. Je vhodný i do vlhkých prostor.
  • Tepelná odolnost a stálobarevnost - je stálo barevný, odolává přímému slunečnímu záření.
  • Lehká montáž - je možné je řezat i ruční pilkou přímo na místě. Dá se vsadit přímo do malty, silikonů, nebo pěny.
  • Odolnost proti poškrábání - je odolný proti mechanickému poškrábání i proti zanechání barevných skvrn.
  • Estetický design - je elegantní díky různým povrchovým foliím a i díky zaoblení na čele, které je 40 mm.
  • Je tvrdý a nedeformuje se
  • Minimální údržba - není potřeba nijak zvlášť udržovat. Dá se čistit běžnými domácími čistícími prostředky.

Vnitřní dřevěné parapety – postforming

Základem parapetní desky je nosič, který se vyrábí z 16 mm vodě odolné DTD desky. Předností parapetu je, že základní nosná deska je silná 16 mm, ale nos parapetu je zesílen a vyrábí se z 25 mm DTD. Tento profil je již řadu let osvědčen a zlepšuje tvarovou stabilitu a tuhost celého výrobku.

Povrch parapetní desky tvoří vysoce oděru vzdorný laminát CPL/HPL, který se používá běžně na pracovní desky a je dodáván předními výrobci laminátu v Evropě. Laminát je stálobarevný a odolný proti UV záření, běžným domácím chemikáliím, vařící vodě a vysokým teplotám.

Technické parametry

DTD: kvalita E1, vlhku odolná
lepidlo (plocha): třída D3, vodě odolné
lepidlo (nos): kontaktní vodě odolné
vrchní strana: dekorativní laminát dle normy EN 438
spodní strana: proti tažná fólie
zadní strana: hranovací páskaVenkovní parapety hliníkové tažené

Námi dodávané venkovní tažené hliníkové parapety snesou veškeré nároky kladené na tento výrobek. Tyto vysoce kvalitní a elegantní parapety jsou vyráběny z protlačovaného hliníku (tzv. tažený profil). Takto upravený parapet je pak připraven na ty nejtvrdší povětrnostní podmínky. Parapety se vyznačují především vysokou mechanickou odolností. Tloušťka hliníku závisí na šířce parapetu (1,8 až 2,8 mm). Pro dokonalé "zapadnutí" do fasády stavby se používá celá řada krytek, spojek a upevňovacích prvků. Povrch je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií. V případě potřeby lze po dohodě parapety dodat i v jiných než základních odstínech (bílá, stříbrná, bronzová, hnědá, světle hnědá) a to například v odstínech modré, žluté apod. K dispozici je celá škála RAL.

Technické parametry

Výroba:

tažený profil

Materiál:

jakostní kompozit Al,Mg,Si 0,5 F 22

Povrchová úprava:

C 34-tmavý bronz-eloxováno, EV1- přírodní barva(stříbrná) eloxováno, C 33-světlý bronz-eloxováno, RAL 9016 -bílá, práškově nanášená barva, vypalovaná

Ochrana povrchu:

Povětrnostně odolná folie PVC

Tloušťka plechu:

dle šířky parapetu 1,5 mm- 2,6 mm

Největší centrum oken a dveří v regionu

články

Firma Okna Střechy Šupík v roce 2012 otevřela v Kravařích největší showroom oken a dveří v regionu Opava. Na ploše 210m2 si můžete prohlédnout a vyzkoušet všechny typy oken a dveří. Máme vystavená okna a dveře, splňující ekonomický standart, ale i okna určena pro nízko-energetické a pasivní domy. Z dveří u nás můžete vidět vchodové,…

Celý článek

5 důvodů proč si vybrat OKNA ŠUPÍK

články

Nákup oken je důležitá investice, na které ve značné míře záleží kvalita života. Naše výrobky spojují v sobě vysoké estetické hodnoty s vlastnostmi, které z nich dělají výrobky velmi funkcionální a trvalé. Zákazníci, kteří se rozhodli pro firmu Okna Šupík si vybírají značku s tradicí, která zaručuje mimořádné energetické úspory.

Celý článek