Kyvná střešní okna

kyvná střešní okna ggl

Kyvná střešní okna GGL

 

Kyvné střešní okno s ventilační klapkou

Kyvné střešní okno GGL umožňuje optimální prosvětlení půdního prostoru. Jeho výhodou je také snadná a rychlá montáž. Je vybaveno závěsem, který zajišťuje jednoduché otevírání. Navíc je možné okno otočit o 160 stupňů a umýt vnější stranu skla přímo z místnosti. Střešní okno GGL je vybaveno zajišťovací západkou pro zajištění okna v patřičné poloze pro čištění, možnost aretace otevřeného křídla.

Ovládání

Ergonomické madlo v horní části křídla slouží nejen k otevírání okna, ale také k ovládání ventilační klapky se vzduchovým filtrem. Lze doplnit také motorickou jednotkou pro elektrické ovládání.

 

kyvná střešní okna ggl 2

Materiál rámu/křídla

Severská borovice. Dřevěné části okna jsou opatřeny impregnací a 85µm vrstvou transparentního laku, přičemž nátěry jsou mezi jednotlivými vrstvami zbroušeny (dvojvrstvé lakování).

Materiál vnějšího oplechování

Profily oplechování jsou zaoblené a navíc jsou ve spodní části zcela uzavřené. Díky tomu působí okno zvenku velmi esteticky. Okno GGL je standardně dodáváno s hliníkovým oplechováním. Na objednávku i v provedení z mědi nebo titanzinku.

Zasklení

Okno GGL se dodává s energeticky úsporným zasklením --59, --60, --65 nebo --73, která díky vnějšímu tvrzenému sklu poskytují lepší ochranu proti vnějším vlivům.

 
kyvná střešní okna ggu

Kyvná střešní okna GGU

 

Kyvné střešní okno s ventilační klapkou

Kyvné okno GGU s ventilační klapkou, nabízí kromě praktických vlastností okna GGL navíc zvýšenou odolnost vůči vnějším vlivům a elegantní vzhled. Je vyrobeno z lepeného dřevěného profilu s povrchovou vrstvou z polyuretanu, výhodně tak využívá přednosti obou materiálů.

Díky těmto mimořádným vlastnostem můžete okno GGU využít všude tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na snadnou údržbu, nebo v prostorách se zvýšenou vlhkostí. Všude bez výjimky pak můžete ocenit eleganci bílého povrchu, která pomůže vytvořit originální atmosféru interiéru.

 

kyvná střešní okna ggu 2

Ovládání

Okenní křídlo i ventilační klapka jsou ovládány pomocí ergonomického madla v horní části křídla. Lze doplnit také motorickou jednotkou pro elektrické ovládání.

Materiál rámu/křídla

Povrchová vrstva z polyuretanu opatřená lakem bílé barvy s UV fi ltrem (polyuretanová úprava), NCS S 0500-N jako RAL 9003. Při hoření se neuvolňují žádné těžké kovy ani dioxin. Jádro profi lu z lepeného dřevěného hranolu.

Materiál vnějšího oplechování

Okno GGU dodáváme standardně s izolačním dvojsklem a s hliníkovým oplechováním. Na objednávku i v provedení z mědi nebo titanzinku.

Zasklení

Okno GGU se dodává s energeticky úsporným zasklením --59, --60, --65 nebo --73, která díky vnějšímu tvrzenému sklu poskytují lepší ochranu proti vnějším vlivům.

 
INTEGRA - elektricky ovládaná střešní okna

INTEGRA - elektricky ovládaná střešní okna

 

Střešní okno s integrovaným elektrickým ovládáním

Kyvné střešní okno s ventilační klapkou. Kromě již zabudované funkce elektrického ovládání okna je možno do systému napojit další elektricky ovládané doplňky - vnější i vnitřní.

Okno INTEGRA GGL je možné otočit o 160 stupňů a umýt vnější stranu skla přímo z místnosti.

Montáž

Montáž je velmi jednoduchá - systém je ukončen pouze jedním vodičem. Po instalaci stačí jen zapojit do zásuvky a okno/doplňky můžete pohodlně ovládat. Okno lze zároveň ovládat také manuálně.

Ovládání

Střešní okno INTEGRA GGL/GGU je otevíráno vestavěným motorem. Klapka s madlem je opatřena dvoukrokovým zámkem sloužícím nejen k otevírání okna, ale také k ovládání ventilační klapky.

 

integra 2

 

integra 3

Vlastnosti

 • Předinstalované prvky elektrického ovládání,
 • ovládání dálkovým ovladačem,
 • dešťový sensor pro uzavření okna,
 • možnost instalace zastiňovacích doplňků s manuálním nebo elektrickým ovládáním,
 • manuální ovládání střešního okna je zachováno pro snadné čištění,
 • ventilační klapka se vzduchovým filtrem,
 • střešní okno INTEGRA GGL/GGU je vybaveno zajišťovací západkou pro zajištění okna v patřičné poloze pro čištění,

Materiál rámu/křídla

 • GGL: Borovice. Dřevěné části okna jsou opatřeny impregnací a 85µm vrstvou transparentního laku, přičemž nátěry jsou mezi jednotlivými vrstvami zbroušeny (dvojvrstvé lakování).
 • GGU: Povrchová vrstva z polyuretanu opatřená lakem bílé barvy s UV filtrem (polyuretanová úprava), NCS S 0500-N nebo jako RAL 9003. Jádro profilu z lepeného dřevěného hranolu.

Zasklení

Okno GGL INTEGRA® /GGU INTEGRA® je dodáváno s energeticky úsporným zasklením --73, --60, --65 která poskytují lepší ochranu proti vnějším vlivům.

Materiál vnějšího oplechování

 • Lakovaný hliník, NCS S 7500-N nebo jako RAL 7043
 • Měď
 • Titan-zinek

 
Střešní okno GZL

Střešní okno GZL

 

Kyvné střešní okno GZL

Praktické okno s ovládacím madlem v horní části křídla. Madlo okna se pohodlně drží a snadno ovládá. Přímo pod okno můžete postavit nábytek, aniž znemožníte otevírání.

Také toto okno je vybaveno ventilační štěrbinou pro přivětrání a umožňuje snadné mytí při přetočení křídla o 160°. Okno GZL lze zajistit ve dvou polohách: pro umývání a k zabezpečení proti silnému větru. Toto zajištění slouží zároveň jako dětská pojistka.

 

stresni okna gzl 2

Materiál rámu/křídla

 

 • Severská borovice opatřená impregnací a lakováním, jednovrstvé lakování

 

Materiál vnějšího oplechování

 

 • Lakovaný hliník, NCS S 7500-N nebo jako RAL 7043

 

Okna GZL se dodávají s izolačním dvojsklem --59 a konečnou povrchovou úpravou s jednovrstvým lakováním. Není potřeba je po osazení lakovat, či jinak upravovat.

 

Střešní okna VELUX - Opava, Ostrava, Frýdek Místek a Havířov...

Střešní okna VELUX najdete především v regionech Opava, Ostrava, Frýdek Místek a Havířov, stejně tak ale montujeme i v dalších regionech po celé republice.


Největší centrum oken a dveří v regionu

články

Firma Okna Střechy Šupík v roce 2012 otevřela v Kravařích největší showroom oken a dveří v regionu Opava. Na ploše 210m2 si můžete prohlédnout a vyzkoušet všechny typy oken a dveří. Máme vystavená okna a dveře, splňující ekonomický standart, ale i okna určena pro nízko-energetické a pasivní domy. Z dveří u nás můžete vidět vchodové,…

Celý článek

5 důvodů proč si vybrat OKNA ŠUPÍK

články

Nákup oken je důležitá investice, na které ve značné míře záleží kvalita života. Naše výrobky spojují v sobě vysoké estetické hodnoty s vlastnostmi, které z nich dělají výrobky velmi funkcionální a trvalé. Zákazníci, kteří se rozhodli pro firmu Okna Šupík si vybírají značku s tradicí, která zaručuje mimořádné energetické úspory.

Celý článek