Měření termokamerou

Naše měření termokamerou šetří Vaše peníze !

Výměnou nových oken naše služby nekončí. Můžeme Vám poskytnout novou službu – převratnou novinku – měření tepelných úniků pomocí termokamery. Termografické měření je bezkontaktní měření teploty. Využívá pro nás neviditelného infračerveného záření pro bezpečné měření povrchových teplot předmětů.

Je možné měřit i vzdálenější a nepřístupné povrchy i elektrická zařízení v provozu pod napětím. Termografické měření je navíc schopno zaznamenat mnohem rychleji teplotní změny než kontaktní měření. Termografické měření ve stavebnictví lze provádět v závislosti na klimatických podmínkách, zpravidla od listopadu do března.

Hlavní výhody měření termokamerou:

  • - snížíte své náklady na spotřebu elektřiny, plynu a dalších energií
  • - zvýšíte spolehlivost svých elektrických zařízení a přístrojů
  • - optimalizujete své technologické postupy
  • - zajistíte efektivní využití energií
  • - termovizní měření je nedílnou součástí výzkumu a vývoje
  • - předejdete vzniku poruch a škod na Vašem zařízení 


Jaké služby Vám pomocí termokamery dokážeme poskytnout:

1. Poradenství při zateplování domu.

Díky zjištění tepelných mostů prostřednictvím termokamery, Vám usnadníme rozhodnutí jakou tloušťku zateplení máte použít, na které části domu se při zateplování máte nejvíce zaměřit. Naše měření přináší hned tři výhody nejednou:

dosažení maximální účinku zateplení

zpracování dokumentace nálezu tepelných mostů na Vašem domě včetně fotografií s teplotním označením, které můžete předat Vašemu dodavateli zateplení.

zkvalitnění práce zateplovací firmy, vzhledem k možnosti zpětné kontroly kvality prostřednictvím termokamery.

2. Zjištění tepelných úniků přes okna, sokl domu, železobetonový věnec, překlady nad okny a dveřmi, balkóny, podhledy.

3. Poradenství při přestavbách půdních prostor

Pomocí termokamery Vám zjistíme, zda zateplení střechy je kvalitní a efektivně brání úniku tepla kolem krovů a podzednic. Pokud je měření před instalací sádrokartonových desek, je možno předejít obrovským únikům tepla přes střechu, která nejsou lidským okem patrná.

4. Zjištění bezpečné instalace krbu a těsnost zděných komínů

Jste si jisti, že napojení horkovzdušných rozvodů u Vašeho krbu je kvalitní a bezpečné ?? Prostřednictvím termokamery zjistíme případný únik teplého vzduchu mimo rozvody. Takové místo se dlouho době vysušuje a může i vzplanout. Komín může být v havarijním stavu avšak přes omítku se zdá býti v pořádku.

5. Rychlé a snadné vyhledání závad v podlahovém topení

Při poruše podlahového topení zjistíme přesné místo poškození, takže při opravě není nutné odstranění celé podlahy. To samé platí i o elektrických tepelných mřížích  položených zpravidla v podlahách koupelen a kuchyní.

6. Nalezení vhodného místa při instalaci hřebíků a šroubů do podlah

Je velmi problematické nalézt vhodné místo pro zabití hřebíku nebo vrutu do podlahy vybavené podlahovým topením. Pro nás není problém toto místo najít.

7. Nalezení porušené části vodovodního potrubí

Častým problémem je zjistit přesné místo kde ve zdi praskla trubka. Hlavně u stupaček, kde voda steče a vlhko se objeví na jiném místě než poškození.

8. Kontrola teplota elektrických rozvaděčů

Zjistíme, zda elektrické okruhy v domě jsou rovnoměrně zatíženy. Špatně zatížený okruh se přehřívá a hrozí nebezpečí požáru.

9. Přehřívání motorů

Každý motor má svou provozní teplotu. Pokud teplota jedinkrát převýší100 °Csnižuje se životnost motoru o celou jeho třetinu. Je-li firma závislá na nepřetržitém chodu takového motoru je včasné zjištění závady – přehřívaní motoru – nesrovnatelně levnější než následné odstavení provozu nebo jeho části.

10. Přehřívání ložisek v různých zařízeních.

Také v tomto případě je včasná prevence a kontrola nesrovnatelně levnější než instalace nových zařízení.


 

Firma Okna Šupík nevstupuje jako třetí osoba v případných soudních sporech vzniklých měřením termokamerou.

Největší centrum oken a dveří v regionu

články

Firma Okna Střechy Šupík v roce 2012 otevřela v Kravařích největší showroom oken a dveří v regionu Opava. Na ploše 210m2 si můžete prohlédnout a vyzkoušet všechny typy oken a dveří. Máme vystavená okna a dveře, splňující ekonomický standart, ale i okna určena pro nízko-energetické a pasivní domy. Z dveří u nás můžete vidět vchodové,…

Celý článek

5 důvodů proč si vybrat OKNA ŠUPÍK

články

Nákup oken je důležitá investice, na které ve značné míře záleží kvalita života. Naše výrobky spojují v sobě vysoké estetické hodnoty s vlastnostmi, které z nich dělají výrobky velmi funkcionální a trvalé. Zákazníci, kteří se rozhodli pro firmu Okna Šupík si vybírají značku s tradicí, která zaručuje mimořádné energetické úspory.

Celý článek